Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - podsumowanie spotkania
2019-02-09 11:15 / 10060   D.Wierski

Trzecie w tym roku szkolnym warsztaty dla rodziców z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zatytułowane zostały „Mały, wielki człowiek, czyli jak budować zdrowe poczucie własnej wartości u naszych dzieci?”. Spotkanie odbyło się 8 lutego 2018 r. w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy.

 

"Niezwykły umysł..." ma na celu wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne uzdolnienia. Warsztaty poprowadziła psycholog Magdalena Dunajska – pracownik Pałacu Młodzieży oraz Hospicjum ks. Jerzego Popiełuszki w Bydgoszczy.

 

Uczestnicy dyskutowali o tym, jak wychować mądrego człowieka, który zna swoją wartość, potrafi wskazać swoje zalety i zaprezentować je innym. Zastanawiano się też nad tym, jak nie "przesadzić" i nie stworzyć małego "Narcyza Egoisty", a także nad tym, kto ma wpływ na poczucie własnej wartości dziecka. Podczas ćwiczeń warsztatowych rodzice wymienili się doświadczeniami i wzbogacili swoje kompetencje wychowawcze, a także uzmysłowili sobie, że zdrowe, wysokie poczucie własnej wartości ma znaczący wpływ na poczucie szczęścia i satysfakcji w życiu ich dzieci.

 

Warsztaty „Mały, wielki człowiek, czyli jak budować zdrowe poczucie własnej wartości u naszych dzieci?” z cyklu „Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.