Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Niezwykły umysł a funkcjonowanie w rodzinie” - warsztaty wsparcia psychologicznego dla rodziców
2019-05-23 10:05 / 13404   D.Wierski

Pałac Młodzieży w Bydgoszczy zaprasza na piąte i ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty skierowane do rodziców zdolnych i utalentowanych dzieci oraz młodzieży pn. „Strach ma wielkie oczy, czyli jak pomóc dzieciom oswajać ich lęki (profilaktyka zaburzeń nastroju u dzieci i nastolatków)”.

 

Spotkanie odbędzie się 14 czerwca 2019 r. (piątek) o godz. 16:00 w świetlicy Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy (ul. Kruszwicka 2 /parter/). Celem warsztatów jest wsparcie psychologiczne rodziców, których dzieci przejawiają wybitne zdolności.

 

Chcemy ustrzec nasze dzieci przed trudnymi tematami: choroby, niepełnosprawności, starości, przemijanie, śmierci. Robimy to w dobrej wierze, żeby je chronić mówimy: „będą miały jeszcze czas się z nimi zetknąć”, ale czy aby na pewno? Może lepiej, by usłyszały o nich od najbliższych osób, które są przewodnikami w ich życiu? Uczestnicy dowiedzą się, jak rozmawiać o chorobie, śmierci, umieraniu; jak ukoić lęki naszych dzieci, które pojawiają się na każdym etapie rozwoju psychospołecznego; jak dostosować komunikat do wieku i możliwości poznawczych naszych pociech. Na te i na wiele innych pytań odpowiemy podczas czerwcowych warsztatów.

 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny!

 

Program wydarzenia obejmuje warsztaty połączone z dyskusją. Spotkanie poprowadzi psycholog Magdalena Dunajska.

 

Przewidziany czas spotkania - ok. 3 godziny zegarowe.

 

Zgłoszeń dokonywać należy do 13 czerwca 2019 r. do Moniki Grzybowskiej, mail: m.grzybowska@palac.bydgoszcz.pl lub tel. 52 371 26 56.