Wydział Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy
Zdolni znad Brdy
Bydgoski Program Wspierania Ucznia Zdolnego
„Poradnia Rozwoju Zdolności" – podsumowanie szóstego tym roku szkolnym spotkania
2019-05-30 09:54 / 13606   D.Wierski

29 maja 2019 r. w Gimnazjum nr 27 w Bydgoszczy odbyły się szóste w tym roku szkolnym warsztaty wsparcia psychologicznego z cyklu „Poradnia Rozwoju Zdolności”. Tym razem zatytułowano je „Żyć na MAXA POZYTYWNIE!”. Adresatami wydarzenia byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Bydgoszczy.

 

Celem warsztatów było rozwijanie szeregu kompetencji przydatnych w życiu młodego człowieka. Dzięki psychoedukacyjnym ćwiczeniom warsztatowym uczniowie zdobyli umiejętności kreowania swoich życiowych wyborów (głównie tych związanych z kształceniem), poznali swoje mocne strony i ograniczenia, a także nauczyli się zamienić poczucie bezradności w poczucie wpływu na zmianę i nową jakość swojego życia. Uczestnicy przekonali się też o możliwości połączenia edukacji z korzystną i atrakcyjną formą organizacji wolnego czasu. Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas spotkania było skuteczne radzenie sobie z krytyką, porażką czy oceną, a także opanowanie sztuki kompromisów. Ponadto uczestnicy warsztatów dowiedzieli się, czym jest "gniewny mózg" i jak go reedukować.

 

Spotkanie poprowadziła psychopedagog, terapeuta, interwent kryzysowy, profilaktyk: Danuta Winiecka-Felix.

 

Warsztaty „Poradnia Rozwoju Zdolności” zostały zorganizowane przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy w ramach Miejskiego Programu Wspierania Ucznia Zdolnego „Zdolni znad Brdy”.